Naše kravy
Vlasty

Limuzíny medzi kravami

V Krava&Company obrábame viac ako 3000 hektárov pôdy, na ktorých sa spokojne pasie vyše 2000 kusov nášho dobytka limousine. Prečo sme si vybrali toto plemeno?

Predovšetkým pre vysokú kvalitu jeho mäsa, ktoré vyniká nízkym podielom tuku, krehkosťou a šťavnatosťou. Tú oceňujú nielen gurmáni a šéfkuchári po celom svete, ako aj mnohé medzinárodné súťaže.

Pre plemeno limousine je typická medeno-hnedá farba, menšia hlava a krátky krk. Chová sa najmä vo Francúzsku, kde ide o druhé najpočetnejšie jatočné plemeno. A práve odtiaľ sme si naše limuzíny doviezli aj my.

Minulosť plemena sa však v mnohom líšila od súčasnosti. Kedysi totiž tieto kravy slúžili ako ťažné a vysoko odolné plemeno v nehostinných podmienkach. Ako sa im žije dnes u nás?

Veríme, že výborne. Naše kravy, ktoré familiárne voláme Vlasty, celý rok žijú vonku. Pýtate sa, či aj v zime? Samozrejme. Vtedy sa totiž prirodzene ochlpatia. A keďže sú celý rok vonku na slnku, nie zatvorené v úzkych maštaliach plných výparov, nebývajú choré. Vďaka tomu im nemusíme zbytočne podávať antibiotiká.

Na vynikajúcej chuti a kvalite mäsa sa odráža aj prirodzená strava, ktorou ich kŕmime – tráva, seno, senáž. Žiadne geneticky modifikované obilniny, žiadne chemikálie. Mäso tak obsahuje všetky prospešné látky, ako sú bielkoviny, železo, selén, zinok a vitamíny E a B12.

Spoznajte náš príbeh